Hizmetlerimiz
ITS IVR
IVR ÇÖZÜMLERİ

IVR (Etkileşimli Sesli Yanıt Sistemi-Interactive Voice Response) sistemlerini, bilgisayar sistemlerine uzaktan telefon aracılığı ile erişerek, telefon tuşlarını kullanarak bilgi alış verişinde bulunulmasını sağlayan bir sesli yanıt sistemi olarak tanımlayabiliriz. Tercih edilme sebebini ise, insana göre daha hızlı ve hatasız çalışmasına, bilgi alışverişini kısa sürede sağlamasına bağlayabiliriz. Tüm bu işlemler sabit bir sunucuya bağlı kalınarak yapıldığında, donanım masraflarının yüksek boyutlara ulaşması, kapasite arttırım işlemlerinin zor olması, ek yatırım gerektirmesi, bağlantı konusunda sorunlar yaşanabilmesi gibi dezavantajları da beraberinde getirmektedir. Bu sebeple, herhangi bir donanıma, sürekli ek kodlamalara ve platform kısıtlarına bağlı kalmaksızın bu hizmeti, bulut altyapısı ile sağlamak gerekmektedir.

Yerli piyasada bulunan IVR sistemleri, bulut platformunda geliştirilmediği gibi, web’den çağrının başlatılabildiği görüntülü bir iletişimi de sunamamaktadırlar. Bu durum da, hem duyma engelli vatandaşlarımızın kaliteli bir çağrı servisi ve desteği alamamasına, hem de mevcut IVR hizmetlerinin yüksek donanım, yazılım ve kurulum maliyetlerine neden olmaktadır. Görsel IVR (Visual IVR) sistematiği de ülkemizde yer almamaktadır. Yaklaşık 30 yıldır telekomünikasyon sektöründe uzman kadrolaşmasıyla hizmet veren firmamız, IVR üzerine yaptığı Ar-Ge çalışmaları, inovatif teknolojileriyle sektörde fark yaratan, özelleştirilmiş dinamik çözümler üretmiştir. Tamamen bulut mimari altyapısını kullanarak, platformlardan bağımsız şekilde hizmet verebilen ITS santral sistemiyle düşük maliyetli ve üstün yetenekli çağrı servisi modüllerimiz bulunmaktadır.

Bunlara ek olarak, Türkiye’nin ilk görsel IVR (Visual IVR) platformunu oluşturma ve bunu, dinamik bir IVR Framework’ü olarak ürünleştirme çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Mevcut sistemler, robotize yönlendirmelerle tuşlara bastırılarak ve çok fazla bilgi girişi yaptırılarak, uzun bir zaman sonra yine canlı bir insana bağlama üzerine bir yapı kurmuşlardır. En sonunda muhattap olunan kişi de müşterilerden daha önce girdikleri bilgileri tekrar istemeye başlayınca, bu hem memnuniyetsizliğe, hem de inanılmaz derecede düşük iş verimine yol açmaktadır.

Görsel IVR platformumuzla birlikte verimli bir komünikasyon hizmeti, sadece işitsel değil, görüntülü iletişim imkanının da sunulacağı şekilde sağlanacaktır. Sadece mobilden değil, Web’den de çağrının başlatılabileceği bulut altyapılı bir destek-çözüm sistemimiz, hem sosyal sorumluluk adına engelli vatandaşlarımızın istedikleri duyularla iletişim kurabilmesini, hem de hizmet alan tüm müşterilerin kullanışlı görsel arayüzlerle bilgi girişlerini yaparak hızlı bir şekilde destek alabilmelerini sağlayacaktır.

ITS IVR Avantajları
  • Donanım ve yazılım ihtiyacı olmayan modern bulut teknolojileri
  • Düşük maliyet ve yüksek özellikli hızlı, şeffaf ve güvenli bir IVR tecrübesi
  • Platform bağımsız erişim imkanı ve kolaylığı
  • Detaylı raporlama modülleri
  • Servis tabanlı mimarisiyle tüm altyapılara kolay entegrasyon
  • Yepyeni iş geliştirme ve satış kanalları